Akaryakıt Bayilerine Özel
Akaryakıt bayileri müşteri yoğunluğu fazla olan hizmet sektörlerinden bir tanesidir. Birden fazla istasyonu bulunan akaryakıt bayileri için müşterilerin istasyona geliş aralıklarını ve alışveriş alışkanlıklarını tek merkezden takip etmek geleneksel yollarla oldukça zor ve zahmetli bir iştir.
Akaryakıt bayileri; müşteri ilişkileri yönetimi yapmak, mevcut müşteri sadakatini devamlı kılmak, bünyelerindeki kelimesi çıkacak

karlıklıklarını artırmak, eski müşterilerini geri kazanmak, yeni müşteriler elde etmek, gereksiz maliyetleri azaltmak, personel ve istasyon performansını ölçümlemek için oluşturulmuş bir sistemine ihtiyaç duyarlar. Akaryakıt bayilerinin ihtiyacını karşılayacak müşteri ilişkileri yönetimini (CRM) uygulamak meşakkatli ve oldukça maliyetli bir iştir. Akaryakıt bayilerinin ihtiyacını esnek, geliştirilebilir, kolay kullanılan ve az maliyetli alt yapısı ile iPOS Sadakat Sistemi karşılayabilir.

iPOS müşteri verilerini doğru analiz ederek, detayları zenginleştirerek gerçekleştirdiği segmentasyon yöntemi ile sunduğu raporlar akaryakıt bayilerinin ihtiyaç duyduğu bilgileri verir. Mevcut sistemler ile entegre olabilen iPOS, akaryakıt bayilerinin kendilerine özel sadakat kart sistemini kurmalarına da olanak sağlar.

Akaryakıt bayileri iPOS sadakat kart ile
  • Birden çok akaryakıt istasyonunun müşteri verilerini tek merkezden yönetebilirler.
  • Müşterilerini yakından takip edip, istasyona en son gelme zamanını analiz edebilirler. Uzun süre istasyonlarına gelmeyen sadık müşterilerine kısa mesaj ve e-posta ile davet mesajı gönderebilirler.
  • Müşterilerinin satın alma davranışlarını analiz eden raporlar sayesinde özel müşterilerine özel kampanyalar düzenleyebilirler.
  • Müşterilerinin istasyonlarından yapmış oldukları alışverişler karşılığında puan, indirim oranları sunabilirler.
  • Bayi müşterileri mobil ve web arayüzü üzerinden profillerini güncelleyebilir, satın aldıkları ürünlerden kazandıkları indirim ve puanları görebilirler.
  • Bayiler müşterilere alışverişleri karşılığında verdikleri bilgi fişlerinde indirim ve puan oranları ile ilgili bilgilerin yer almasının yanı sıra bayilerine ait özel mesajlar da verebilirler.
  • Müşteriler kart yanlarında olmadan da indirim ve birikmiş puanlarını kullanabilirler, yapacakları alışverişlerden puan, indirim kazanabilirler.
  • İşlemleri POS cihazı veya internet’e bağlı bir bilgisayar üzerinden sanal POS ile güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirler.

iPOS Dünyasına Katılın

Şimdi iPOS dünyasına katılmanız çok kolay! Sadece 3 adımda gerçekleştireceğiniz işlemle siz de iPOS’ a kolayca sahip olabilirsiniz.